Mesai Pazartesi/Cumartesi 09:00-18:00
E-Posta info@medyadestek.com Uyarı Covid19 Nedeniyle HomeOffice Çalışmaktayız

İnternet Reklamları

İnternetin Her Yerinde Olun!

Medya Destek uzman kadrosu ve etkili reklam stratejileri ile internet reklamlarınızdan yüksek geri dönüşü verimli bir şekilde elde edin!

İnternet Reklamcılığı Nedir ?

Yeni medya olarak tabir edilen online kanallarda (internet) ürün ve hizmetlerimizin varlığını bir ücret karşılığında internet kullanıcısı olan potansiyel müşterilerimize sunmak üzere yaptığımız tanıtım çalışmalarına internet reklamcılığı diyoruz.

İnternet reklamcılığı aynı zamanda potansiyel müşterilerimize ulaşmamızda kullanılan en etkili yöntemdir

Neden İnternet Reklamcılığı?

Tüm dünyada ve bununla paralel olarak Türkiye’de reklamcılık dünyası değişiyor, internet hem iş hayatını hem de pazarlama iletişiminin yöntemlerini değiştiriyor. Online pazarlama ve internet reklamcılığı, geleneksel reklam harcamalarını yavaş yavaş dijital mecralara kaydırıyor.

Özellikle geleneksel reklam uygulamaları ile karşılaştırıldığında; İnternet Reklamcılığı, interaktif, ölçülebilir, ekonomik ve esnek olması en çok tercih edilme sebebi.

Google AdWords arama ağı ve görüntülü reklamları.

Google Reklamları

Facebook beğeni, site tıklaması, video ve dönüşüm reklamları.

Facebook Reklamları

Instagram beğeni, site tıklaması, video ve katalog reklamları.

İnstagram Reklamları

Twitter beğeni, site tıklaması ve öne çıkarılan tweetler ve reklamları.

Twitter Reklamları

YouTube yayın içi, arama sonuçları ve Masthead reklamlar.

YouTube Reklamları

Yandex arama motoru için anahtar kelime hedefli reklamlar.

Yandex Reklamları

Gmail arayüzünde sponsorlu ve Hedef Kitle Bazlı E-Posta reklamlar

GMail Reklamları

Hürriyet, Mlliyet, Sahibinden siteleri görüntülü reklamlar

Dijital Medya Satın Alma

Neler Yaparız ?

Hedef

Hedeflerin belirlenmesi Medya Destek internet üzerindeki reklam çalışmalarında en etkili sonuçları en doğru reklam bütçeleri ile almanız için sizi pazarlama amaçlarınızı öğrenmek için dinler. Böylece hedeflerinize ulaşmak için doğru reklam kurgusunu edinirsiniz.

Hazırlık

Medya Destek pazarlama hedeflerinize ulaşmak için hedef kitlenizin beklentilerine ve araştırmalarına uygun anahtar kelimeleri, reklam bannerlarını oluşturur ve hedef kitlenize en kolay ulaşabileceğiniz reklam yerleşimlerini de sizin için seçer.

Yayın

Medya Destek pazarlama hedeflerinize ulaşmanız için reklamlarınızı doğru zamanda, doğru yerde ve doğru mesajla yayınlar. Ayrıca internet reklamlarının yayını sırasında istatistikleri sürekli kontrol ederek reklam fırsatlarını sizin için değerlendirir.

Optimizasyon

Medya Destek İnternet reklamlarından aldığınız performansı sürekli ölçümler ve dijital reklamlarınızın marka amacına ulaşmasını sağlamak için internet reklamlarınızı daha fazla sonuç ve performans getirecek şekilde optimize eder.

Nasıl Çalışırız ?

Hedefleme

İnternet reklamları müşteri potansiyellerinize tam olarak ulaşmanız için yaş, cinsiyet, bölge, zaman, yer ve konum gibi daha fazla hedefleme seçeneği sunar. Medya Destek internetteki hedef kitlenizi tam olarak anlar ve işletmenizin satış yapmayı hedeflediği kullanıcılara odaklanarak reklamlarınızı onlara gösterir.

Ölçümleme

İnternet reklamları işletmenize daha fazla ölçümleme ve billboard ve gazete reklamları gibi geleneksel pazarlama kanallarına göre daha fazla veri sağlar. Medya Destek bu verileri işletmeniz için daha kolay anlaşılabilir hale getirir. NM Dijital ayrıca bu verileri işletmenizin internet reklam performansının sürekli artması için kullanır.

Esnek Bütçe

İnternet reklamları size dilediğiniz kadar bütçe ve dilediğiniz kadar süre ile reklam vermenizi sağlarken küçük bütçeli işletmeler için yüksek bütçeli rakipleri ile rekabet edebilmelerini sağlar. Medya Destek pazarlama bütçeniz ne olursa olsun en efektif şekilde kullanmak için pazarlama amaçlarınıza uygun olarak çalışır.

Kontrol

İnternet Reklamları işletmenize hedef kitlenize erişmek için doğru zamanda doğru yerde olmanızı sağlayan esnekliği sağlar. Reklamlarınızı istediğiniz zaman duraklatabilir ya da hızlandırabilirsiniz. Medya Destek işletmenizin internet reklamlarını pazarlama amaçlarınıza ve takviminize göre kontrol eder.

82,4 milyon nüfusa sahip ülkemizde;
Nüfusun %72’sini oluşturan 59.36 milyon İnternet kullanıcısı
Nüfusun %63’ünü oluşturan 52 milyon aktif sosyal medya kullanıcısı
Nüfusun %53’ünü oluşturan 44 milyon aktif mobil sosyal medya kullanıcısı var.

Medya Destek Bilgilendiriyor